İçeriğe geç

HAKKIMDA

1977 Yılında Erzincan’da doğdu. İlköğretimini Mehmetçik ilköğretim okulunda tamamladı. 1988 yılında ailesiyle birlikte İstanbul’a göç etmiştir. Orta öğretimine Kocamustafapaşa lisesinde başlayıp Avcılar insa lisesinde devam etmiştir.1994 yılında okul hayatını bırakarak çalışma hayatına Kapalıçarşı’da kuyumculuk mesleği ile başlamıştır.

1996 yılında yurt dışına çıkarak Almanya’nın köklü firmalarından olan Deutsche Telecom firmasında (Meister) olarak çalışmalarda bulundu. 2001 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaparak askerlik görevini yerine getirmiştir. 2003 yılında Kutes dökümcülük fabrikasının fason üretim işlerini yapmak üzere yeni sistemler geliştirerek yirmi beş kişi kapasiteli üretim tesisi kurmuştur. 2005 yılında sert krom kaplama tesisinin işletmeciliğini yapmış akabinde ısıl işlem tesisi kurarak ülkemizde ilk gazlı amortisör milleri üzerine (Nitrokarbonizasyon) KOSGEB Ar-ge projesinin onayını almasına rağmen kendi öz kaynaklarıyla bu tesisin işletmesini yapmıştır. 2007 yılında ekonomik krizinde etkisiyle bu işletmeyi kapatıp sanayicilik alanındaki kariyerine nokta koymuştur.

2009 yılında daha rasyonel ve halka hitaben (Deutsche Telecom)’daki tecrübelerine paralel doğrultuda ticari taksiler için projeler üretmeye başlayıp taksicilik mesleği adına dernek kurulması çalışmalarında bulunmuş halen bir derneğin aktif üyesidir. Ülkemizde taksi işletmeciliği hak ettiği noktaya gelmesi daha kaliteli hizmet vermesi ve yolcularının hizmet görmesi için yurtdışından global bir firmanın distribütörlüğünü alarak taksi işletmeciliği konusunda faaliyetlerine başlamıştır.

Halen Taksinet şirketinin yöneticiliğini ve proje sorumluluğunu yürütmektedir. Özellikle kayıt dışı ekonomi ve bileşim alanında projeler geliştirmektedir. Bileşik Taksiciler Derneği (BTD) ve Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) üyelerinden olup Erzincan Sanayici İş Adamları Derneği (ERSİAD) üyesidir. İkametini İstanbul’da sürdürmekte olup bilgisayar programlama ve yabancı dil olarak Almanca ile İngilizce bilmekte ve evli üç çocuk babasıdır.

Bu yazı yorumlara kapalı.